KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12319485
*
nr 1231 9485
Sven Ernkvist
(1891-1978), Sverige
Oljemålning, Högalidskyrkan, signerad, 1942. Olja på duk, 61x48
Sven Ernkvist, svensk målare född i Skövde 1891, död 1978.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2019
kl 19:51:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/1 16:55:27
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sven Ernkvist
Sven Ernkvist, svensk målare född i Skövde 1891, död 1978.
Läs mer om Sven Ernkvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: högalidskyrkan kyrkor motiv från södermalm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv sven ernkvist sverige södermalm södermalmsmotiv
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52
*
Sven Ernkvist
Sven Ernkvist, svensk målare född i Skövde 1891, död 1978.
Läs mer om Sven Ernkvist
nr 1231 9485
Sven Ernkvist
(1891-1978), Sverige
Oljemålning, Högalidskyrkan, signerad, 1942. Olja på duk, 61x48
Sven Ernkvist, svensk målare född i Skövde 1891, död 1978.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/1 16:55:27 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sven Ernkvist
Sven Ernkvist, svensk mÃ¥lare född i Skövde 1891, död 1978.Läs mer om Sven Ernkvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: högalidskyrkan kyrkor motiv från södermalm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv sven ernkvist sverige södermalm södermalmsmotiv
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52